Productinformatie
Dikwandige kachelpijp wordt gebruikt in de woonkamer om de houtkachel aan te sluiten op het rookkanaal. De dikwandige pijp is afgewerkt met een mooie zwarte of grijze coating.
De pijp is voorzien van een klep om de verbranding te smoren. Moderne kachels hebben een goede luchtregeling, waardoor een smoorklep niet nodig zal zijn. Voor oudere kachels die minder goed afsluiten kan een smoorklep nog wel eens goed van pas komen.
De pijp is 25 cm lang en heeft 2 vrouwelijke zijdes. Het is gebruikelijk om de pijp inwaterend te monteren. Dat betekent dat de mannelijke kant naar beneden toe wordt gemonteerd. Hierdoor begint het eerste element bovenop de kachel met 2 vrouwelijke zijdes. Door eerst een strakke pijp toe te passen, hoeft de mannelijke zijde niet van de buis te worden afgezaagd.
Dikwandige kachelpijp kan eenvoudig worden ingekort met een haakse slijptol of een ijzerzaag.